Ogłoszenia 3.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą

1. Rodziców młodzieży, która ma przyjąć w tym miesiącu sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie w dniu dzisiejszym po wieczornej Mszy św.
  2. Od środy rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem według następującego porządku: o godz. 7.00, 8.30 a po południu o godz.17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
  3. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 9.00 i 17.15; dla dzieci o godz. 30, a dla młodzieży o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wszystkie dni Wielkiego Postu (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy także na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  5. W niedziele nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15. Kazania będzie głosił Ks. Marek Jóskowski z parafii św. Jadwigi Królowej w Gdyni Karwinach. Serdecznie zapraszamy.
  6. Już dziś zapraszamy także wszystkich do udziału w Rekolekcjach Wielkopostnych, które będziemy przeżywali w naszej parafii w trzecim tygodniu Wielkiego Postu od 24 -28 marca tj. od niedzieli do czwartku. Poprowadzi je Ks. Damian Nyk, Pallotyn.
  7. Panów ze Wspólnoty Mężczyzn Św. Józefa i wszystkich chętnych Panów zapraszamy w poniedziałek na godz. 18.00 na Mszę św. do Kościoła a później ok. godz. 19.00 na spotkanie w salce na plebanii.
  8. W czwartek przypada I-czwartek miesiąca. O godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za Intronizację NSPJ w Ojczyźnie i na świecie oraz o świętość kapłanów.
  9. Wspólnotę Marana Tha zapraszamy w czwartek o godz. 18.00 na Mszę św. a później na spotkanie w salce na plebanii.
  10. W poniedziałek 4 marca swoje imieniny obchodzi Ks. Kazimierz. W sposób szczególny będziemy modlić się za solenizanta w tym dniu na Msza św. o godz. 18.00.
  11. W piątek z racji Dnia Kobiet będziemy modlili się szczególnie za wszystkie niewiasty. Wszystkim Drogim Paniom życzymy Bożego błogosławieństwa, potrzebnych łask oraz by wszystkie stawały się na wzór Matki Najświętszej. Szczęść Boże!
  12. Już dziś informujemy, że spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I-komunii św. odbędzie się w następny poniedziałek tj. 11.03.br. o godz. 19.00 w k-le.
  13. W dniu dzisiejszym przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Gdańskie Seminarium Duchowne. Za złożone na ten cel ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  14. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli oraz naszej parafialnej gazetki Miłosierdzie. Prasę można nabyć przy wyjściu z kościoła.
  15. Informujemy także, że Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 34 z oddziałami integracyjnymi zaprasza na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w sobotę 16 marca br. w godzinach od 10.00-14.00. Szczegółowy program wywieszony jest na plakacie w gablotce.
  16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie: śp. Eugenia Turczyn l. 73 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskie; śp. Aniela Andrzejewska l.94 z ul. Bohaterów Starówki Warszawskie i śp. Stanisław Czech l.89 z ul. Powstania Śląskiego. Ich i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …
  17. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego rozpoczęcia okresu Wielkiego Postu. Szczęść Boże!